vířivka

Špína v bazénech a vířívkách

Názory vyjádřené Forbes přispěvatelů jsou samy o sobě.

Jak bezpečné je váš bazén nebo horké vany? Studie ukázaly, že 80% z veřejných bazénech měl porušování ochrany zdraví a bezpečnosti, a jeden z pěti lidí přiznat, močení v bazénech. (Foto: Chris Hyde / Getty Images)

Připraveni se do toho ponořit do bazénu sezónu? No, možná budete chtít, aby zvážila nedávné Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) studii, která zjistila 80% z veřejných bazénech měl porušování ochrany zdraví a bezpečnosti. Studie se týkala 2013 inspekční údaje z Arizona, Kalifornie, Florida, New Yorku a Texasu, včetně 84,187 mimořádných inspekcí 48,632 veřejných vodních místech, včetně bazény, vířivky, vodní dětských hřišť a podobných místech. Ve skutečnosti, některé kontroly byly tak špatné (jeden z osmi inspekce), že zařízení musel okamžitě ukončit. Teď, když se jedná o veřejné bazény, kdo ví, jak bezpečné tisíce soukromých bazénů může být? Bohužel, pokud bazény nejsou řádně udržovány, mohou rychle stát velké kultivačních misek pro všechny druhy ošklivé organismy. Tak, jak si zjistit, zda váš bazén je v bezpečí?

Než se podíváme na to, co můžete udělat, pojďme zkontrolovat, proč bazény jsou potenciálně nechutné. No, lidé mohou proveďte v nich:

Pee: Ano, v průzkumu, jeden z pěti lidí přiznat, močení v bazénu. A tak se olympijských plavců, jako je Michael Phelps.
Záď: OK, aktivně se snaží záď v bazénu je mnohem odvážnější. Ale nehody se stávají. CDC má pokyny pro bazénové personálu pro fekální reakce na incidenty. Průjem incident je horší než formované stolici incident..not jen pro osobu, která má průjem. Lidé mají průjem z nějakého důvodu. Není-li osoba je laktózu a jen chugged galon mléka, průjem je často kvůli nějaké infekční mikroorganismus, jako je E. coli. Tvořil stolice může být zcela bezpečné, ale to neznamená, že ji necháte plovoucí v bazénu. Dokonce i když lidé nemají záď ve vodě, jsou ve skutečnosti pooping ve vodě. Studie ukázala, že dna lidí mají v průměru 0,14 gramu výkalů. (Bylo dobré, že někdo byl ochoten provést tuto studii).
Koupat: Ano, plavky je také známý jako plavky. Ale lidé by měli být omytím jejich pot a špínu z jejich těl před vstupem do bazénu. Kolik opravdu? (Podle průzkumu, 70% lidí nemá sprchovat před vstupem do bazénu).
Vomit: Alkohol, jídlo a bazény často jdou ruku v ruce … a tak to zvracení. Také polykání příliš mnoho vody může vás zvracet. A ano, zvracení mohou obsahovat infekční mikroorganismy, a to zejména v případě, že nemoc způsobila osoba, která má zvracet. Norovirus je nejčastějším viníkem … a opravdu nechcete dostat Norovirus.
Krvácet: To může být přes zranění nebo menstruace. Chlór je obvykle účinné při zabíjení mikroorganismů, které lze nalézt v krvi, například viru hepatitidy typu B nebo HIV.
Kašel, kýchání a vyhodit nos: Bazén může také sloužit obří tkáně pro některé z nich.
Mít sex: Vzhledem k tomu, Glamour kus vysvětluje, bazén sex není tak zábavné, jak to vypadá ve filmech nebo televizi. Podráždění a infekce může dojít. Ale bez ohledu na to, lidé budou i nadále to zkusit, a ty mohou být ponechány s následky.
Ano, lidé mohou být nechutné. Dalším problémem je, aby si zvířata. A špatně udržované bazény mohou mít řadu zvířátka v nich. Patří sem psi, kočky, hlodavce a hmyz (ano, hmyz zvířata). Zvířata mohou čůrat, záď a dělat mnoho z výše uvedených bodů. Mohou také kousat, což může vést k onemocnění.

Takže, co zdravotní rizika mohou mít za následek? Za prvé, existuje celá řada, co CDC považuje rekreačních vodních onemocnění (RWIS):

Průjmová onemocnění: Časté příčiny jsou Cryptosporidium, Giardia, Shigella, Norovirus a E. coli O157: H7.
Kožní infekce: společný jeden je „horká lázeň vyrážka,“ jinak známý jako Pseudomonas dermatitida nebo folikulitida. Viník je Pseudomonas aeruginosa. Tyto příznaky jsou svědění, červené skvrny, nerovný a hnis-naplněné puchýře kolem vlasových folikulů.
Infekce ran: Have ránu na své kůži? Pozor na Acanthamoeba, vřed Buruli, dracunculiasis, vlasovec medinský, Guinea červa onemocnění, Mycobacterium ulcerans, Vibrio parahaemolyticus a Vibrio vulnificus.
Ušní infekce: Možná jste slyšeli o „ucho plavce.“ Ne, to neznamená, že vaše uši budou vypadat jako Michael Phelps ‚uši. Otitis externa (jeho alternativní název) může vést k svědění, zarudnutí, otok, bolest, tlak a dokonce hnisu.
Respirační infekce: Nejčastějším viníkem je bakterie Legionella, což může způsobit zápal plic (Legionářská nebo legionářské nemoci). I když ve většině případů mohou být úspěšně léčeny antibiotiky, může být fatální.
Oční infekce: Červenost ve tvých očích po plavání nemusí být z chloru. Zde jsou některé choroboplodné zárodky, které mohou být ve vodě: Acanthamoeba, adenoviry a Chlamydia trachomatis.
Nervového systému: Komáři a jiný hmyz používají vodu k chovu a může nést infekčních patogenů

zdroj: http://www.forbes.com/sites/brucelee/2016/05/30/how-to-recognize-a-dirty-and-dangerous-swimming-pool/#265e3b044c7a